Díky zateplení stropu sklepa výrazně snížíte celkové tepelné ztráty domu

Pokud je dům podsklepený a sklep není vytápěný, je možné provést dodatečné zateplení stropu sklepa. Zateplení suterénu je velmi účinné opatření při revitalizaci domu, neboť napomáhá výrazně snížit tepelnou náročnost budovy. Uvažujeme-li celkové zateplení domu (fasáda, střecha, suterén, okna) jako 100 %, na zateplení sklepa připadá až 20 % z celku.

Využijte výhodné AKCE. Nyní si můžete objednat zateplení sklepa či půdy se slevou až 25 %!

Vyberte si ze tří technologií zateplení stropu sklepa:

  • kontaktní zateplovací systém (s izolantem polystyren, nebo minerální vata)
  • lepení frézovaných lamel z minerální vlny
  • minerální vlna s podhledem ze sádrokartonu

1) Kontaktní zateplovací systém

Desky na strop z polystyrenu Strop ve sklepě se zatepluje stejným zateplovacím systémem, který se používá na zateplování fasád. Jediným rozdílem je, že se nenanáší vrstva fasádní omítky. Skladba je zakončena stěrkou, kterou lze natřít běžnými barvami. Základem zateplovacího systému jsou tepelně izolační desky (EPS - fasádní polystyren, nebo MW - tuhé fasádní desky z minerálních vláken). Desky jsou na stávající připravený strop sklepa přilepeny lepicí a stěrkovou hmotou a následně jsou mechanicky kotveny plastovými, talířovými hmoždinkami.

2) Lepení frézovaných lamel z minerální vlny

Zateplení stropu sklepa pomocí frézovaných lamel Strop sklepa se zatepluje speciální frézovanou lamelou. Tu lze například v kotelně či garáži ponechat bez další povrchové úpravy. V chodbách či společných prostorách lze na povrch izolace nanést fasádní barvy. U ne zcela rovných podkladů lamela opticky vyrovná povrch díky zkosené hraně. Má výborné tepelně-izolační vlastnosti (je ideální např. pro izolace podlah přízemních bytů umístěných nad studenými suterény), je nehořlavá, tlumí hluk a je šetrná k životnímu prostředí.

3) Minerální vlna s podhledem ze sádrokartonu

Minerální vlna s podhledem ze sádrokartonu Sklep lze zateplit i měkkou minerální vatou. Ta se klade do speciální konstrukce a je zaklopena sádrokartonovými deskami. Používá se zejméne pro zateplení stropu suterénu. Sádrokartonové desky jsou hladké, bíle a lze je natřít fasádními barvami.


Mohlo by Vás dále zajímat:

Máte dotaz ohledně zateplování sklepů? Neváhejte nás kontaktovat!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Kontakt

REALINVEST s.r.o.
Kostelecká 16
796 01  Prostějov

Mob: +420 737 123 814
Tel: +420 582 346 243
E-mail:
© 2019, REALINVEST s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing