Poradna

Dotace

10.01.2012 Irena Tesařová |

Dobrý den,mám dotaz,kolik zaplatím za Vaše služby ohledně vyřízení dotací.Děkuji.

2012-01-10 18:26:18

Dobrý den, dotační program Státního fondu životného prostředí Zelená úsporám je v současné době uzavřen. Otevření příjmu dalších žádostí se předpokládá až v roce 2013. Jinak vyřízení dotace pro RD stálo cca 3000,- + 20000,- za projekt, který byl ale rovněž dotován v plné výši = 20000,- Vám přijde zpět s celkovou dotací.

Nezvyšuje zateplení domu riziko vzniku plísní?

Pavel Konečný - Admin | 2011-04-20 08:43:08

Při aplikaci vnějšího zateplení je skutečnost právě opačná. Kondenzace vodní páry uvnitř konstrukce se výrazně snižuje nebo se zcela odstraní. Ke kondenzaci vodních par dochází v místech, kde se setkává vzduch rozdílných teplot. Správnou volbou zateplovacího systému a tloušťkou izolantu dochází k eliminaci kondenzace uvnitř konstrukce, teplota vnitřní strany stěny je výrazně vyšší než u nezatepleného objektu a tím se eliminuje i možnost vzniku plísní. Pokud v zatepleném objektu přesto plíseň vznikla, důvodem může být nesprávné provedení zateplení, špatně zvolená okna, nesprávně fungující vzduchotechnika nebo nepravidelné větrání místností.

Využití dotací

12.04.2011 Anonym |

Bydlíme ve starším bytovém domě a budeme měnit stará okna za nová. Rádi bychom využili dotací.

2011-04-12 12:59:12

Jestliže bydlíte v bytovém domě, pak dotaci musí řešit všichni obyvatelé daného bytového domu. Energetická úspora na vytápění se totiž počítá z celého domu a ne z jedné bytové jednotky. Pokud si vyměníte okna pouze ve svém bytu, pak  bude úspora vzhledem k celému domu nepatrná. Proto doporučujeme, aby o žádosti jednali všichni vlastníci bytů. Opět je zde riziko, že pouhou výměnou oken nedosáhnete požadované úspory, a proto je nutné zamyslet se i nad možnostmi dalšího zateplení.

Šance na dotaci

12.04.2011 Anonym |

Dobrý den, vlastním dřevěnou chatu, kde přebýváme přes léto. Chceme vyměnit okna a případně zateplit strop. Jaká je šance, že na dotaci dosáhnu?

2011-04-12 12:58:12

Dotace Zelená úsporám se vztahuje pouze na objekty, které slouží k trvalému bydlení a jsou tak zapsané v katastru nemovitostí. Nelze tedy zahrnout chaty a chalupy, které jsou vedené jako rekreační objekty.

Služby odborníků

12.04.2011 Anonym |

Jaké služby mi můžete poskytnout? Nemám na řešení dotace čas, a tudíž bych rád využil služeb odborníků, abych měl jistotu, že na dotace vůbec dosáhnu. Byl bych nerad, kdyby příprava všech podkladů byla nakonec zbytečná!

2011-04-12 12:55:12

Našim klientům poskytujeme komplexní služby. Nejprve za Vámi přijede náš technik, který si od Vás převezme potřebné dokumenty (stávající výkresovou a technickou dokumentaci) a celou nemovitost si s Vámi projde a připraví s Vámi podklady pro našeho auditora, který má na starosti energetický výpočet. Auditor poté provede tzv. analýzu energetického výpočtu, kde u žadatelů, kteří ještě nemají dané zateplení realizované, vybere vhodné materiály a technologie tak, aby se dosáhlo požadované energetické úspory.

Náš auditor tedy předkládá klientům např. dvojí způsob řešení zateplení:

  • Pouze výměna oken = energetická úspora 14% - dotace zde není
  • Výměna oken + zateplení nejvyššího stropu = úspora 24% - dotace ve výši 650,- Kč/m2

Poté, co si klient vybere dané řešení a bude chtít dále pokračovat ve zpracování dotací, připravíme technickou zprávu, odborný posudek, výkresovou dokumentaci a ostatní dokumenty potřebné pro podání žádosti. Celou žádost pak podáme na SFŽP. Klient nemusí jednat s příslušným fondem, ale my za něj jednáme na základě plné moci.

Jak zjistím, zda jsem si vybral vhodná okna a materiály na zateplení fasády pro získání dotace?

2011-04-12 12:54:12

Z výpočtu energetické úspory zjistíte, zda dosáhnete požadované úspory 20%. Našim klientům zpracujeme kompletně celé dotace a doporučíme jim, jaké materiály použít a v jakém množství, aby na dotaci dosáhli. Opět je nutné splnit kritérium dodavatelů SOD a výrobků a technologií SVT.

Informace o dotaci

12.04.2011 Anonym |

Rádi bychom požádali o dotaci na nová plastová okna. Jaké jsou šance, že na dotaci dosáhneme?

2011-04-12 12:52:12

O dotaci můžete požádat za předpokladu, že Vám nová okna namontuje firma zapsaná v Seznamu odborných dodavatelů (SOD) a že daná okna budou v seznamu SVT. Dále je nutné, aby byla splněna energetická úspora měrné roční potřeby tepla na vytápění min. 20%. Budete-li chtít vyměnit pouze okna, pak máme bohužel tu zkušenost, že se nemusí dosáhnout požadované 20% energetické úspory, ale např. pouze 10 - 15%. V tomto případě je nutné zateplit např. strop, střechu či stěny. Jestliže plánujete výhradně výměnu oken, pak se obáváme, že na dotaci nedosáhnete. Vše je však závislé na daném stavu nemovitosti a na tom, jestli již bylo provedeno v minulosti nějaké zateplení. Jistotu nám poskytne až energetický výpočet, z něhož se dozvíte přesnou výši úspory.

Samočistící omítky

12.04.2011 Anonym |

Co jsou to „samočistící omítky"?

2011-04-12 12:51:12

Jedná se zejména o silikonové a silikátové omítky, které svoji chemickou skladbou tvoří speciální povrchovou strukturu. Při dešti poté dochází k tomu, že voda se do omítky neváže, tvoří „kuličky", navazuje na sebe nečistoty z omítky a stéká dolů.

Větrání

12.04.2011 Admin |

Jak správně větrat?

Pavel Konečný - Admin | 2011-04-12 12:49:12

Větrání je spojeno se dvěma účely:

  • celkové výměna vzduchu v místnosti (hygienický)
  • odvedení vlhkosti z místnosti (fyzikální)

Všeobecně se můžeme setkávat s názorem, že dokud jsme měli v bytě okna stará - dřevěná, neměli jsme žádný problém s orosenými okny. Ano, je to pravděpodobné, protože stará okna dokonale plnila funkci permanentního odvětrání a výměny vzduchu díky své neschopností těsnit. Měli jsme tedy dokonale odvětrané byty za cenu vysokých nákladů na vytápění. Standardní plastová okna funkci těsnosti plní dokonale. Právě proto se musíme přeorientovat i ve vztahu k nim. Musíme pamatovat, že pro zdravý život v bytě potřebujeme čerstvý vzduch.

Návod na účinné větrání:

Okna otevřená dokořán. Je to ta nejprimitivnější a účinná volba výměny vzduchu s odvodem vlhkosti. Doporučuje se okna otevřít naplno na 3-5 minut. Ideální je ve všech místnostech najednou. Dojde k úplné výměně vzduchu, přičemž stěny a zařízení bytu neprochladne a není tedy vynakládána energie k jejich opětovnému ohřátí. Větrat bychom měli dle délky pobytu v místnostech. Pokud je místnost trvale obsazena, měli bychom větrat každé 2 až 3 hodiny.

Péče o okna

12.04.2011 Anonym |

Je nutné ošetřovat plastová okna?

2011-04-12 12:46:12

Plastová okna vyžadují minimální starost. Nemusíte je natírat impregnačními nátěry, aby déle vydržela. Samozřejmostí je, že se jedná o výrobky s pohyblivými částmi, tzn., že tyto namáhané spoje by se měly pravidelně ošetřovat, aby se zabránilo jejich předčasného opotřebení. Při mytí oken byste měli používat prostředky, které nenaruší antikorozní ochranu kování, všechny drážky a styčné okenní plochy a těsnění je nutné udržovat v čistotě. Při jejich čištění použijte běžné čistící prostředky s nízkou agresivitou a bez abrazivních přísad. Plastová okna se vám odvděčí dlouhou životností a zachováním plné funkčnosti.

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kategorie poradny

Kontakt

REALINVEST s.r.o.
Kostelecká 16
796 01  Prostějov

Mob: +420 737 123 814
Tel: +420 582 346 243
E-mail:
© 2019, REALINVEST s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing